A A A

"Партнерство "Відкритий Уряд"

Про ініціативу "Партнерство "Відкритий Уряд"

Партнерство «Відкритий Уряд» (англ. - Open Government Partnership, скорочено - ПВУ) - це багатостороння ініціатива, спрямована на забезпечення підзвітності органів влади перед власними громадянами та на більш тісне включення громадян в процес управління державними справами. Ініціатива була офіційно розпочата 20 вересня 2011 року за сприяння президентів США і Бразилії. До неї уже приєдналися 52 країн-підписантів, включно із Україною.

Ключовими завданнями ініціативи є:

• забезпечення виконання урядами конкретних зобов'язань в сприянні прозорості державного управління;

• залучення громадян до участі в процесах державного управління;

• боротьба з корупцією;

• використання нових технологій для поліпшення державного управління.

З метою забезпечення належного виконання пріоритетів ініціативи, Кабінетом Міністрів:

- схвалено План дій з впровадження в Україні ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд" (розпорядження від 05 квітня 2012 р. № 220).

- затверджено План заходів з впровадження ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд" (розпорядженням від 18 липня 2012 р. № 514).

Крім того, з метою координації дій органів виконавчої влади з реалізації ініціативи, Урядом утворено Координаційну раду з питань реалізації в Україні ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд" (постанова Кабінету Міністрів від 15 квітня 2013 р. № 316)

З метою реалізації в області ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд" головою обласної державної адміністрації затверджено 21 червня 2013 року № 277 План заходів з впровадження в області Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд”

З метою посилення взаємодії органів державної влади та громадськості під час підготовки і виконання державних рішень, забезпечення прозорості державної політики і доступу до інформації про роботу органів виконавчої влади та публічної інформації, підвищення ефективності державного управління головою районної державної адміністрації затверджено  План заходів з впровадження Ініціативи “Партнерство “Відкритий уряд” у Крижопільському районі

Впровадження плану дій Партнерства "Відкритий Уряд" на Вінниччині