A A A

Правила безпеки взимку для дітей і дорослих

Правила безпеки взимку для дітей і дорослих

Зима - це не лише прекрасні снігові простори, іскристі сніжинки, мороз і сонце. Це ще і ожеледь, і мокрі або колючі замети, незручності пересування, пробки і тонка кірочка льоду на усіх потенційно небезпечних водоймах. Це ваблячі крижані турніки на дитячих майданчиках, які так і тягне торкнутися язиком. Це смачні бурульки і не менш апетитні сніжки. Це переохолодження і промочені ноги.  Але, незважаючи на усі ці "радощі", зима - дивовижний, чарівний час новорічних свят і Різдва, катання на санчатах, ковзанах і лижах, загадування бажань і віри в те, що наступний рік буде щасливіший за минулий!

Для того, щоб зима пройшла благополучно, важливо як дітям, так і дорослим дізнатися усе про правила безпеки в зимовий час. Про те, яких правил необхідно дотримуватися Вам і як розповісти про них дітям – читайте поради фахівців!

Розпочнемо з безпеки безпосередньо в холод.

Для того, щоб тіло людини правильно віддавало і отримувало тепло, необхідно надіти на це саме тіло декілька шарів одягу. У серйозні холоди при низьких температурах, якщо виникає необхідність вийти на вулицю (а у дорослих вона виникає щодня, навіть коли школи закриті і діти сидять удома), краще всього надіти білизну подовженого крою, колготки для жінок або кальсони для чоловіків, згори щільні брюки, водолазку і на неї светр. Словом, багатошаровість вітається. Якщо Ви використовуєте термо- чи мембранний верхній одяг, враховуйте, що під ним повинні знаходитися напівсинтетичні речі, тоді теплообмін відбувається так, як це необхідно. Уникайте тісного одягу, який може порушити кровообіг, - а це дуже важливо взимку! Дитину також необхідно одягати в декілька шарів не занадто важкого, але вільного і теплого одягу. На ноги - взуття з непромокальною або термо-ткааниною, неслизькою підошвою, обов'язково зручне. Якщо Ви вирушаєте в поїздку, небажано брати з собою дітей на такі траси, де можна надовго опинитися в пробці. Та і самим туди їхати небажано, але якщо все-таки доведеться, тепло одягніться, візьміть в термо-сумці напої і продукти, запишіть телефони евакуаторів і рятувальних служб, зарядіть мобільний телефон - словом, підготуйтеся з розумом.

На вулиці головне - рухатися, це допомагає тілу зігріватися самостійно. На прогулянці дитина, яка вже уміє ходити, обов'язково має бути активною. За 20 хвилин до виходу на вулицю на відкриті частини шкіри нанесіть спеціальний захисний крем - він має бути призначений для зими, оскільки звичайні зволожуючі креми, що містять в складі воду, "схоплюються" дрібними крижинками прямо на шкірі, і це не приносить ніякої користі. Якщо відчуваєте, що обличчя починає підмерзати, бажано не розтирати його, а трохи погримасувати, як можна сильніше напружуючи різні групи лицьових м'язів, це відчутно поліпшить кровообіг. На вулиці не можна братися голими руками за металеві поверхні. Повернувшись з вулиці, не поспішайте ставати під гарячий душ, приймати ванну або поміщати руки під гарячу воду, ні в якому разі не прикладайте замерзлі частини тіла до обігрівачів. Це призводить до дуже серйозних ушкоджень судин і шарів шкіри, у тому числі, до опіків. Не можна розтирати замерзлі кінцівки, активно бігати і стрибати, вже опинившись в теплі. Зігрівати замерзлу людину, незалежно від віку, необхідно повільно і в стані спокою - укутати її, укласти під ковдру, напоїти гарячим солодким чаєм.

Тепер безпосередньо про безпеку в ожеледь.

Виходячи з будинку, надівайте неслизьке взуття. Якщо такого немає - наклейте лейкопластир або двосторонній скотч на підошви своїх черевик або чобіт. Пересувайтеся неспішно! Для тих, хто звик до швидкого руху, важлива порада - запасайтеся часом і виходьте з дому раніше. По дорозі на роботу або куди завгодно ще будьте акуратні, обережно обходьте інших людей, при необхідності піднятися по сходинках тримайтеся за поручні. Продумуйте безпечний маршрут, завжди будьте уважні і дивіться перед собою на тротуар, вибираючи його ділянки, що мінімально обледеніли. Якщо Ви впали на проїжджій частині, постарайтеся якнайшвидше встати і дістатися до безпечного місця. Не підходьте до дахів будівель, з яких може падати сніг або бурульки, не дозволяйте цього робити дітям. Якщо біля будинку встановлено обгороджування, не влізайте під нього і не дозволяйте дитині туди забратися. Порівнявшись з будинком і почувши шум снігу, що летить, згори, не задирайте голову, швидше притисніться до стіни будівлі - це допоможе уберегтися від сходу снігу або льоду. На тротуарі біля будинків звертайте увагу на краплі від бурульок - зазвичай вони йдуть маленькою доріжкою. Це потенційне місце швидкого падіння льоду або снігу!

Коли на прогулянку вирушає дитина, важливо навчити її бути акуратною. Нешкідлива гра в сніжки таїть небезпеки - під снігом можуть бути шматочки скла, тріски, сміття, лозини, що стирчать, і так далі, можна поранити руки. Не можна гуляти під будівлями. Забороняється облизувати і чіпати голими руками металеві поверхні на дитячих майданчиках або де-небудь ще. Не можна їсти сніг і облизувати бурульки - в них дуже багато бруду, пилу, автомобільних вихлопів і просто хвороботворні бактерії!  Збираючись з'їжджати з гірки на санчатах, необхідно переконатися, що на шляху немає інших дітей, що попереду не чекає стовп, огорожа, камінь. Скотившись вниз, не можна підніматися по тій же доріжці, по якій їздять інші діти. Ні в якому разі не ходити на озеро, яке не призначене для катка офіційно і не перевірено міськими службами, - твердіє лід нерівномірно і зовсім не з приходом першого снігу, а значно пізніше. Якщо дитина повертається додому у сутінках, купіть світловідбивач і прикріпіте їй на куртку.

Серйозні небезпеки підстерігають на дорозі.

Слизька проїжджа частина утрудняє гальмування автомобілів і значно подовжує гальмівний шлях. Крім того, темніє раніше, а у сутінках видимість  погіршується дуже сильно. Водій може просто не помітити пішохода. Тут згодяться усі ті ж світловідбивачі, але набагато важливіше переходити дорогу тільки в спеціально передбаченому місці і тільки на зелене світло, переконавшись візуально у відсутності транспорту, що рухається. Капюшони і шапки, хутряні коміри, шарфи утрудняють огляд, тому квапитися не слід, важливо бути уважним.

 

Сектор цивільного захисту,

оборонної роботи та взаємодії з

правоохоронними органами