A A A

До ювілею району: Герой Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років О.А. Бичковський

    Олег Анатолійович  Бичковський народився 8 листопада 1923 року в   смт Кодима Одеської області в сім'ї залізничника. Батько – Анатолій Миколайович – працював телеграфістом, а мати – Вероніка Петрівна – діловодом при вантажній конторі.

    В 1931 - 1941 роках навчався у Крижопільській середній школі Вінницької області. У школі завжди відзначався старанністю і кмітливістю, був енергійним, життєрадісним та справедливим. Заповітною мрією Олега було здобути військову професію. Після закінчення школи поступив у Київське артилерійське військове училище. Закінчив училище, пішов на фронт

    У званні лейтенанта, командира 2-ої батареї 130-го окремого протитанкового дивізіону 254-ої стрілецької дивізії 52 армії, постійно, починаючи з перших боїв на правому березі річки Дніпро, брав участь у відбитті контратак противника. Батарея Бичковського витримала 4 шалених атаки ворога.

   6 жовтня 1943 р. ворог під прикриттям танків атакував передній край стрілецького полку. У першій атаці Бичковським і його бійцями було підбито два німецькі танки і розстріляно з гармати близько 80 фашистів.

   У другій атаці Бичковський  особисто знищив 2 танки противника. Було знищено до 15 гітлерівців, інші кинулися утікати. У цьому бою Олег був двічі  поранений, але з поля бою піти відмовився. Третю атаку знову було відбито і знищено ще один німецький танк. Смертельно поранений, Олег  Бичковський попросив бійців покласти його біля  гармати. «Поки я живу, буду керувати боєм», – сказав він.

   Четверту атаку бійці відбивали зі словами: «За командира! Вперед!».  Олег Бичковський помер від ран 8 жовтня 1943 року біля с. Хрещатик Золотоніського району Черкаської області. Похований у с. Бубнівська Слобідка того ж району.

   Указом Президії Верховної Ради СРСР від 22.02.1944  удостоєний звання Героя Радянського Союзу (посмертно).

   Постановою Ради Міністрів Української РСР від 30 липня 1964 року        № 788 Крижопільській середній школі, в якій навчався Бичковський Олег Анатолійович, присвоєно його ім'я.

   В 1968 році біля школи відкрито погруддя Герою. Його іменем  названо  вулиці в смт  Крижополь та  селах району.