A A A

На виконання нових соціальних ініціатив Глави держави

Упродовж останніх років в Україні, на виконання нових соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України», відбувається процес реформування позашкільної освіти: триває пошук нових ідей функціонування позашкільного закладу, нових форм і методів творчого розвитку дітей. Позашкільна освіта посіла вагоме місце в системі безперервної освіти і стала її невід’ємною ланкою. На сьогодні соціальний інститут позашкільної освіти сприяє створенню додаткових умов для духовного, інтелектуального та фізичного розвитку дитини.

Про перші результати забезпечення в районі збереження та розширення мережі позашкільних навчальних закладів (центрів, гуртків, секцій) йшлося на черговій апаратній нараді керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, служб, підприємств, організацій, яку провела голова райдержадміністрації Лідія Семенюк.

З інформацією з цього питання виступила заступник начальника відділу освіти райдержадміністрації Ганна Годован. Було, зокрема, відзначено, що   збереженню мережі позашкільних навчальних закладів та їх розвитку сприяла реалізація завдань, визначених цільовою соціальною Програмою розвитку позашкільної освіти району на 2012 - 2014 роки, інших нормативних актів, що регулюють діяльність позашкільних навчальних закладів.

На початок 2013-2014 н. р. в районі повноцінно функціонують два позашкільні навчальні заклади:  районний Будинок школярів та районна дитячо-юнацька спортивна школа.

Районний Будинок школярів належить до комплексних позашкільних навчальних закладів, який проводить навчально-виховну, організаційно-масову  та інформаційно-методичну роботу з вихованцями за чотирма напрямками:

художньо – естетичний: 4 групи – «Танцювальний», «Вокальний»;
еколого – натуралістичний: 1 група – «Саду мого дивосвіт»;
туристсько – краєзнавчий: 3 групи – «Пішохідний туризм», «Краєзнавчо-туристичний»;
науково-технічний: 4 групи – «Технічне моделювання», «Користувачі ПК», «Юні фотоаматори», «Технічний»;

декоративно-ужитковий: 16 груп – «Рукоділля», «Бісеринка», «Українська    лялька», «Сувенір», «Квілінг», «Образотворче мистецтво», «Петриківський  розпис», «Паперопластика»;

- гуманітарний: 1 група – «Спілкування без кордонів»

У Будинку школярів функціонує 19 гуртків різних напрямків (31 група), в яких навчається 432 гуртківці.

З метою розширення мережі гуртків у сільській місцевості і охоплення якомога більшої кількості учнів району позашкільною освітою, великий контингент гуртківців займається на базах загальноосвітніх навчальних закладів району, про що між адміністраціями навчальних закладів складено відповідні угоди. Географія гуртків у цьому навчальному році поширилася у СЗШ І-ІІІ ст. с.Жабокрич та с.Соколівка, крім вже існуючих у СЗШ І-ІІІ ст. №1 і №2 смт Крижопіль, №2 с.Городківка і СЗШ І-ІІ ст. с.Тернівка.

 За рейтингом участі у обласних масових заходах з технічної творчості наш район взяв участь у 12 заходах, де здобув 4 загальнокомандні призові місця, 4 вироби юних крижопільчан, які здобули першість в обласних виставках, демонструються на Всеукраїнських.