A A A

Несплачений страховий внесок - втрачена пенсія

Крижопільське об'єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області з метою  інформування фізичних осіб - підприємців,  вкотре наголошує,  що розмір майбутньої  пенсії, має пряму залежність від страхового стажу та заробітку, з якого сплачувались внески. У 2018 році мінімальний страховий стаж для призначення пенсії становить 25 років і до 2028 року буде збільшуватись до 35 років.

Для зарахування до страхового стажу одного робочого місяця в повному розмірі, сума сплачених щомісяця внесків має бути не меншою за мінімальний страховий внесок, обчислений із мінімальної заробітної плати.

Пенсійним фондом проведено аналіз даних реєстру застрахованих осіб, в частині відомостей щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування фізичними особами - підприємцями, які надходять від Державної фіскальної служби в порядку обміну інформацією. Стан розрахунків зазначеної категорії платників свідчить про значні обсяги заборгованості даних платників, що негативно впливає на наповнення бюджету Пенсійного фонду України та забезпечення прав застрахованих осіб у всіх видах соціального страхування. 

Тривалий час підприємці практично нічого не сплачували до Пенсійного фонду та інших соціальних фондів, так,  до 01 липня 2010 року від сплаченої суми єдиного податку на рахунок  Пенсійного фонду відраховувалось лише  42 відсотка, це з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати на 01.01.2010 становило - 200 грн., тому і до  страхового стажу фізичних осіб-підприємців зараховувалося лише  7 днів на місяць.  

Отже, якщо підприємець впродовж року старанно сплачував тільки єдиний податок в сумі 200 грн., то до страхового стажу йому зараховано близько трьох місяців. Підприємці,  чиї види діяльності передбачали менший  розмір  єдиного  податку, отримали до страхового стажу ще менше місяців, але є й такі, що зовсім не сплачували кошти до бюджету. Така ситуація призводить до втрати страхового стажу,  необхідного  для нарахування  пенсії  при досягненні пенсійного віку або на випадок втрати працездатності (інвалідності).

Теж саме стосується заробітної плати  найманих  працівників, що працюють як у юридичних осіб так і у фізичних осіб-підприємців. Адже, тільки при отриманні офіційно оформленої заробітної плати, яка є  не менше законодавчо встановленного мінімального розміру та сплаті страхувальником (роботодавцем) податків, найманим працівникам буде зараховано стаж за цілий місяць. Тоді як,  отримуючи заробітну плату в «конверті»,  працівники самі позбавляють себе страхового стажу.

Для того, щоб уникнути  вище вказаних ситуацій  при оформленні пенсії у майбутньому,  необхідно про це подбати сьогодні. Для того, щоб Вам було зараховано повний місяць до загального страхового стажу необхідно при працевлаштуванні погоджуватись на заробітну плату не менше мінімальної встановленої законодавством, на сьогоднішній день це – 3723 грн. з якої в обов’язковому порядку повинен бути сплачений єдиний соціальний внесок в розмірі 22% від мінімальної заробітної плати тобто в сумі 819,06 грн. Тільки у випадку виконання даної умови та при своєчасній сплаті податків, до загального страхового стажу при обчисленні пенсії буде зараховано повний місяць роботи.

Велике прохання до всіх страхувальників,  хто має борг зі сплати єдиного внеску – сплатити заборгованість та таким чином збільшити страховий стаж як собі, так і найманим працівникам!!!

Звертаємо увагу підприємців,  на те, що періоди підприємницької діяльності за які не сплачено єдиний внесок на  загальнообов’язкове державне пенсійне страхування,  не враховуються до страхового стажу при призначенні пенсії!!!

Більш детальну інформацію можна отримати за телефоном: 2-28-71 або ж особисто звернутись до управління за адресою: смт. Крижопіль, вул. Героїв України, 41.

Також,  можете дізнатись про суми нарахованого доходу та, чи своєчасно сплачені страхові внески, за допомогою веб- порталу ПФУ.