A A A

Публічний звіт голови Крижопільської РДА за підсумками соціально-економічного розвитку району у 2016 році

Діяльність районної державної адміністрації протягом 2016 року спрямовувалась на забезпечення збалансованого соціально-економічного розвитку району.

Безпека життєдіяльності

Насамперед, це забезпечення безпеки життєдіяльності населення району,що  важливо завжди, особливо, як ви розумієте, під час бойових дій, які сьогодні йдуть на Сході України.

Відповідно до Програми військово-патріотичного виховання та підготовки молоді  до служби в Збройних силах України з  районного бюджету виділено 42,5 тис.грн.: 10 тис.грн. Крижопільській окружній лікарні інтенсивного лікування для проведення медичних комісій призовників та 32,5 тис.грн для перевезення призовників на обласний збірний пункт м.Козятин. Впродовж 2016 року 44 призовники поповнили Збройні Сили України.

Спільними зусиллями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, військового комісаріату, керівників територіальних громад проводили усі необхідні заходи, пов’язані із залученням військовозобов’язаних громадян району на військову службу за контрактом. На  військову службу за контрактом у 2016 році  відправлено 79 осіб.

Крижопільський районний військовий комісаріат забезпечувався автотранспортом для доставки відібраних на військову службу за контрактом до обласного військового комісаріату на атестаційні комісії.

АПК

Досить  успішним став минулий  рік  для  аграріїв  Крижопільщини.

За  рейтинговою оцінкою результатів діяльності області  в  аграрній галузі  цього  року  район  зайняв  почесне  третє  місце.

По всіх  категоріях господарств   вироблено  валової продукції  на суму 735,7 млн. грн., що на 279,9 млн. грн. більше  2015  року.

Валовий  збір  зерна  по сільськогосподарським підприємствам склав 188,9 тис. тонн,  урожайність – 69,7 ц/га, що  майже  вдвічі більше проти попереднього   року і  найвища за останні  десять років.

Урожайність цукрового   буряка  524,9 ц/га.

Виконано всі польові роботи,  які є фундаментом для  урожаю 2017  року. Посіяно озимих зернових на площі 11,1тис.га. в  тому  числі 10,8тис. га озимої  пшениці, 356  га  ячменю  та  428  га  ріпака.

Підготовлено грунт під посів ярих культур.

Тваринництво

Розвиток будь-якої галузі, підприємства - для нас це, насамперед, наповнення бюджету і створення робочих  місць, це  трудова  зайнятість    населення. Тому  хочу  аби  інвестори,  які працюють  на  нашій  благодатній  землі,  приділяли  більше  уваги  та  спрямували  необхідні  кошти  для  розвитку галузі тваринництва. 

Сільськогосподарські підприємства району сьогодні утримують 305 голів великої  рогатої худоби, в тому числі  214 корів. На  вирощуванні  та  відгодівлі  перебуває майже 11 тис. голів  свиней.

Вироблено  2279 тонн м’яса. Це на 423 тонни більше минулого року,   зросла  його  реалізація  і  становить 2216 тонн.

Лідером  по  виробництву  м’яса  свинини та  високопродуктивного  молодняка  свиней   є сучасний комплекс в с. Городківка. Свиноферма переобладнана, реконструйована, оснащена за останнім словом техніки новітніми технологіями відповідно до умов годівлі.  На свинофермі утримується  890   основних свиноматок, 380 ремонтних, загальна чисельність   поголів’я свиней постійно збільшується  і становить 95% поголів’я району.

За 2016 рік  тут отримано 25,5 тис. голів приплоду поросят. Валовий приріст свиней   складає  2208 тонн при середньодобовому  прирості  777 гр.

У  сільськогосподарських  підприємствах району вироблено 2850 тонн молока, продуктивність  корів  молочного  стада  за  2016 рік  склала  7309  кг, що  є  одним із  кращих  показників  в  області.

Відповідно до обласної Програми розвитку особистих селянських господарств, за рахунок коштів обласного бюджету, фізичним особам, у домогосподарствах яких утримується  3 і більше корів, частково відшкодовано витрати (50% вартості) на закуплені ними у 2016 році нові установки індивідуального доїння. Відшкодовано 58,6 тис.грн.  18 домогосподарствам  району.

Сьогодні  в  районі  взято  в  оренду  і  обробляється 45, 6 тис. га. За оренду  земельних  паїв   виплачено  87 млн. грн., що на 7,4 млн. грн.  більше  минулого  року.  В  середньому на  один  пай  його власники отримали в  цьому  році  4934 грн, що  на 420 грн. більше   минулого   року.

Трьома елеваторами району прийнято і доведено до нормативних кондицій  366 тис. тонн зерна при загальній потужності 132 тис.тонн.      

Одним  із  основних напрямків розвитку агропромислового  комплексу  району  залишається виробництво цукру.

На площі 7695 га вирощено  403 тис.тонн цукросировини. Цього  року  Крижопільським цукровим заводом вироблено рекордну кількість цукру - майже 136,0 тис.тонн, що становить 152 %  росту  до минулого  року. Це  найвищий  показник за  всю  історію діяльності заводу, став прекрасний  подарунком, який колектив зробив собі до 30-річчя від першого сезону цукроваріння.

Крижопільською філією ТОВ «Терра Фуд» вироблено 12,3 тис.тонн. твердих сирів. Це менше відповідного періоду минулого року,пов’язано з частковою  втратою ринків збуту.

Інвестиції

У січні-вересні  обсяг капітальних інвестицій склав 203,7 млн. грн. або 100,3 % до відповідного періоду минулого року.У розрахунку на одного  жителя  району  це  становить  6001 грн.  і є найкращим  показником  серед   районів та  міст області.

Найбільше коштів спрямовано на реконструкцію та модернізацію діючих підприємств.

ЗЕД

Залишається   стабільно  позитивним  баланс  зовнішньої  торгівлі. Обсяг  експорту  за  11 міс.  склав 25,3 млн. дол. США,  і  є   другим    результатом   серед   районів   області.

Бюджет

Виконання бюджету району у 2016 становить 122,9%, мобілізовано 82,0 млн.гривень.

Бюджетна  децентралізація та зміни до Бюджетного кодексу України дали можливість у 2016 році  отримати понадплановий  фінансовий ресурс у сумі   15,2 млн. грн.  

Приріст надходжень до 2015 року склав 26,4 млн. грн., до 2014 – 45,2 млн.грн.

Дохідна частина бюджету виконана всіма сільськими радами. Найбільше перевиконання по доходах загального фонду в  Дахталійській (192,9%), Соколівській (184,1%), Савчинецькій (180,2%), Джугастрянській (157,9%), Тернівській (150,0%) сільських радах.

Найнижчий відсоток виконання – по Кісницькій  та Павлівській сільських радах - відповідно 106,8% та 108,4%.

Це суттєві фінансові запаси, що сприятимуть у майбутньому стабільності місцевих бюджетів протягом року. Раціональне та грамотне використання коштів дасть можливість вкладати їх у розвиток  інфраструктури та соціальних закладів територіальної громади.

За попередніми даними, за 2016 рік по зведеному бюджету району (загальний і спеціальний фонд) проведено видатків в сумі 217,6 млн. грн. Проти 2015 року вони збільшились на 45,6 млн. грн. З них проведено  видатків розвитку в сумі 21,7 млн. грн., що більше проти 2015 року  на 12,4 млн.грн.

В першу чергу кошти бюджету спрямовувались  на фінансування соціально-культурної сфери  -  176,4   млн.грн.

У повному обсязі забезпечено фінансування захищених статей бюджету, зокрема, повноту та своєчасність виплати заробітної плати з нарахуваннями, розрахунків за спожиті енергоносії, харчування, медикаменти.

Прострочена кредиторська заборгованість за захищеними статтями відсутня.

Всі розпорядники бюджетних коштів зареєстровані в системі електронних закупівель ProZorro. Сума  економії  завдяки   електронним    закупівлям   становить   936,2  тис. грн.

Соцальний захист

Ефективне функціонування економіки  сприяло зростанню рівня  середньомісячної заробітної плати.  За попередніми розрахунками у 2016 році вона зросла на  31,2 % і становить 4649 грн.

Майже на чверть зріс фонд  оплати праці штатних   працівників  і   становить   287 млн.грн.

Заборгованість по заробітній платі відсутня.

Адмінпослуги

Децентралізація влади - одна з ключових реформ в Україні.

Її пріоритетом  має стати,  насамперед,  доступність та якість послуг для людей.

Цьому сприяє робота Центру адміністративних послуг. Впродовж 2016 року через Центр  надано майже 17,5 тис. адміністративних послуг, з них  більше 10 тис. - управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації.

У 2016 році при районній державній адміністрації розпочав роботу сектор державної реєстрації, який опрацьовує документи реєстрації речових прав на нерухоме майно, здійснює реєстрацію фізичних та юридичних осіб.

Реєстратори речових прав на нерухоме майно почали надавати послуги  у Голубецькій та Городківській сільських радах.

З моменту передачі повноважень реєстраційної служби до райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування до місцевих бюджетів надійшло майже 260 тис. грн. за надання ними адміністративних послуг.

Ще одним реальним кроком у наближенні до людей адміністративних послуг стала децентралізація владних повноважень у сфері реєстрації місця проживання громадян. З  квітня минулого року це прерогатива виконавчих комітетів сільських та селищної рад.

Протягом 2016 року різного роду соціальних  послуг, допомог управлінням соціального захисту надано більше 2000 громадян на загальну суму 54 млн. 196 тис.грн.

Призначено 4539 субсидій  на житлово-комунальні послуги на загальну суму 13 млн. 477 тис. грн.

Зважаючи на те, що сьогодні одним із основних завдань є допомога учасникам антитерористичної операції, підтримка демобілізованих та їх сімей. В районі діє  программа «Соціальної підтримки учасників АТО та членів їх сімей» на реалізацію заходів якої протягом минулого року з місцевих бюджетів використано  67,4  тис.грн.

На території  району на даний час перебуває 184 особи, які тимчасово переселилися зі східних областей України.  Загальна сума виплат їм склала 1млн.16 тис. грн.

Реалізація проектів

Інвестиційна   привабливість   району   напряму   залежить  від рівня  розвитку  виробничої  і  соціальної   інфраструктури.

Вирішенню соціально-економічних проблем району  сприяє участь територіальних громад в реалізації обласного конкурсу  та  проектів із залученням коштів українських та міжнародних фондів.

Загалом в районі  протягом 2016 року  реалізовувалось   35 соціальних проектів загальна  кошторисна  вартість  яких 10,5 млн.грн., в тому числі    8,0 млн.  грн. - залучені кошти.

За рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку в сумі 620,1 тис.грн.  та   співфінансування  з  районного  бюджету   в   сумі 376,3 тис. грн.  завершено реконструкцію системи теплопостачання СЗШ І-ІІІст. №2 с.Городківка -  встановлено  блочно-модульну котельню.

За сприяння народного депутата Юрія Македона в район надійшла субвенція в сумі 4,6 млн. грн. з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. За  рахунок   цієї субвенції вдалось реалізувати наступні проекти:

- проведено реконструкцію частини СЗШ під приміщення ДНЗ  у с.Гарячківка(реконструкція покрівлі), кошторисна вартість - 239,3 тис.грн.,субвенція на розвиток окремих територій  - 126 тис.грн.;

-  капітально відремонтовано систему опалення ДНЗ №2 с.Городківка, освоєно  471,9 тис.грн., субвенція  з  державного  бюджету  - 126 тис.грн.;

- здійснено значний обсяг робіт по  капітальному  ремонту вікон приміщень школи в с.Вербка, освоєно 474 тис.грн. Це скооперовані кошти: субвенції  з державного бюджету 189 тис.грн., 70 тис.грн. з обласного бюджету як переможцю 13-го  обласного   конкурсу    проектів   розвитку територіальних громад, ще 125  тис. грн. - кошти   ПРаТ  ПК «Поділля»,   решта   - кошти   місцевих   бюджетів;

- завершуться роботи по перехідних об'єктах реконструкції системи теплопостачання школи №1 райцентру по встановленню блочно-модульної котельні та реконструкції покрівлі і вибірковий капітальний ремонт вікон у школі №2 селища. Субвенція з державного  бюджету -  відповідно  818,0 тис. грн. та  1  млн. 750 тис. грн.

На заходи з охорони навколишнього природного середовища освоєно 980,7 тис.грн., в т.ч. 800 тис.грн. - кошти  обласного фонду охорони навколишнього середовища на регулювання русла  річки Безіменної   у  с.Голубече.

У 2016 році  на  обласний  конкурс    проектів розвитку територіальних громад було подано 52 проекти,  переможцями стали  13, освоєно всього 1млн.665тис.грн.  з них   залучено з обласного бюджету  662 тис. грн.

Більшість  проектів    розроблено   з    врахуванням   сучасних    підходів    щодо  запровадження енергозберігаючих  технологій у закладах соціальної сфери.  Це    заміна  вікон,  дверей   на   енергозберігаючі,   заміна      котлів    на    сучасні енергоефективні,  реконструкція  покрівель,  утеплення    фасадів.

Ще  3-4 роки назад   район не входив до учасників міжнародних  грантових проектів.  В даний час     ми беремо  участь   у  ІІІ  фазі спільного  проекту  Європейського  Союзу та Програм розвитку ООН в Україні “Місцевий розвиток,  орієнтований на  громаду-ІІІ»,  метою  якого  є  підтримка розвитку агропромислового комплексу шляхом створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Сьогодні маємо такі у Вільшанці - «Вільшанський  колосок» та в Городківці - «М’ястківський маєток». Ці кооперативи  уже  отримали  кошти в  сумі 1,1млн.грн., проводиться закупівля обладнання. 

Реалізовано проекти за участі Українського фонду соціальних інвестицій (сприяння уряду Німеччини), швейцарсько-українського проекту «DESPRO.»

ЖКГ

Значна увага протягом звітного періоду приділялась виконанню завдань у сфері житлово–комунального господарства та розвитку інфраструктури, здійснювались заходи з енергозбереження.

На реалізацію заходів з енергозбереження у 2016 році бюджетними закладами освоєно 4,5 млн.грн. Роботи з термомодернізації проводились у  30-ти  закладах району. 

Усі бюджетні заклади, що використовували для опалення природній газ  переведені на альтернативні види палива.

Вагомий вклад у реалізацію заходів з енергозбереження в закладах бюджетної сфери протягом 2016 року внесли територіальні громади сіл: Городківка, Дахталія, Вербка, Джугастра,  Голубече, Кісниця, Савчине та селища Крижопіль.

Територіальною громадою с. Городківка реалізовано п’ять енергозберігаючих проектів на суму 1млн. 839 тис. грн.:

Це капітальні ремонти покрівель ДНЗ №1 та №2, ремонт м'якої покрівлі ДНЗ №4 – освоєно 1млн.16 тис. грн., утеплено приміщення ДНЗ № 3 - вартість проекту 349,9 тис.грн., реконструйовано систему опалення ДНЗ №2, про що йшлося вище - 472,0тис.грн.

Впродовж звітного періоду  у закладах освіти, медицини та культури району встановлено  274 енергозберігаєчих вікна  та 27 дверей, на що освоєно 1 млн. 430 тис. грн.

В районі продовжує діяти місцева програма енергозбереження для населення та ОСББ в частині компенсації відсоткової ставки за «теплими кредитами» з районного бюджету.

Механізм співфінансування енергоефективних заходів виправдав себе і є ефективним.

106 сімей нашого району «утеплилися» завдяки Урядовому і місцевому відшкодуванню. Через установи Укргазбанк та Ощадбанк  отримано кредитів на суму біля 2,6 млн.грн., з районного бюджету відшкодовано 41,4 тис.грн.

Попит на програму щотижня зростає, а «теплі» кредити виплачуються населенням згідно запланованого строку.

Ремонт доріг – в складі основних пріоритетів.

Крижопільською селищною радою проведено вибірковий  капітальний   ремонт доріг  райцентру по вулицях Войчеха Дажицького, В’ячеслава Чорновола, Олександра Савченка, Залізної  Дивізії - всього протяжністю 1,6 км, освоєно 3,8 млн.грн., в.т.ч. субвенції з державного бюджету  683 тис.грн., решта  - кошти  селищного  бюджету.

На поточний ремонт та утримання  комунальних доріг використано 3,7 млн.грн., в т.ч 797,5 тис.грн. - це залучені кошти господарюючих структур, фермерських господарств, приватних підприємств.

Протягом звітного періоду роботи по зовнішньому освітленню  вулиць проводилися у 13 населених пунктах:  селищі Крижопіль,  селах Вільшанка, Вербка, Висока Гребля, Голубече, Городківка, Дахталія, Джугастра, Жабокрич, Зеленянка, Княжа Криниця, Павлівка та  Соколівка. Освітлено  44,2 км вулиць, встановлено 547 світильників, на що освоєно 1млн. 314 тис. грн. Коштів, виділених з місцевих бюджетів та спонсорських коштів.

Найкраще спрацювали територіальні громади: 

селища Крижопіль – 8,6 км – 149 ліхтарів – 349 тис.грн.;

та сіл  Вільшанка – 7,1 км – 97 ліхтарів – 312,5 тис.грн.;

Вербка  -  6,3 км. – 50 ліхтарів – 150 тис.грн.;    

Жабокрич  - 3,9 км. – 64 ліхтарі – 154 тис.грн.

Загалом по району на даний час освітлено 220,7 км вулиць населених пунктів, встановлено 2422 світильника.

З метою покращеня якості питної води протягом 2016 року територіальними громадами селища Крижопіль та  сіл Городківка, Красносілка, Джугастра, Заболотне, Крикливець, Соколівка, Вільшанка проводились роботи  з поточного ремонту систем водозабезпечення, насосного обладнання  водопровідних мереж  та  громадських колодязів,  на що освоєно 598,4 тис.грн. - в т. ч. 245,9 тис.грн. кошти населення та спонсорська допомога.

Освіта

Процес децентралізації в Україні передбачає реформування усіх сфер життя місцевих громад.

Одним із найбільших секторів публічних послуг, якими користується населення, є освіта. Освіта – це основа розвитку особистості, суспільства, нації та держави, запорука майбутнього України.       

Непростий рік прожили  освітяни району. Недостатнє фінансування галузі, оптимізація педагогічного навантаження, навчальних закладів створювало напруження у педагогічних колективах. Нам всім разом – районній владі при підтримці депутатського корпусу, виконкомів сільських (селищної) рад  вдалось вирішити дану ситуацію  та виплатити педпрацівникам усі належні грошові кошти, зокрема погасити виплати з індексації, виплатити всі надбавки та стимули, забезпечити гарячим харчуванням учнів та вихованців навчальних закладів, провести необхідні ремонти та  поповнити навчальну  матеріально-технічну базу закладів.

Пріоритетом у розвитку освітньої галузі для районної влади є модернізація матеріально-технічної бази загальноосвітніх навчальних закладів, у першу чергу опорних, забезпечення їх сучасними кабінетами, навчально-комп'ютерними комплексами, мультимедійним обладнанням.

За сприяння народного депутата України Юрія Македона виділено 1млн.54 тис.грн.з державного бюджету на придбання навчально-комп'ютерних комплексів, мультимедійного обладнання, парт, впровадження енергозберігаючих заходів для опорних шкіл району.

Освоєно 350 тис. грн.  коштів  обласного бюджету та 440 тис. грн. районного бюджету на закупівлю мультимедійних комплексів для визначених опорних шкіл (СЗШ І-ІІІ ст. №1 та №2 с. Городківка та смт Крижопіль) та інших шкіл.

Відповідно до Міжурядової Угоди між Урядом України та Китайської Народної Республіки отримано  2 комп’ютерних  класи  для опорних шкіл селища Крижопіль.

Нинішнього року відділом освіти  за державною програмою «Шкільний автобус (фінансується 70% - Державний бюджет, 30% - місцеві бюджети) та співфінансуванням із місцевого бюджету закуплено  два нових шкільних автобуси «ATAMAN».

На закупівлю витрачено 3,36 млн. грн. коштів  державної освітньої субвенції, в т. ч. більше  1 млн. грн. -  це кошти районного бюджету.

Автобуси виділено    СЗШ І-ІІІ ст. №2 с. Городківка   та  СЗШ І-ІІІ ст.№1 смт Крижопіль. Крім того, у 2016 році було закуплено ще один автобус («Соболь») для підвезення учнів із с.Савчине до школи №2 села Городківки.

Охорона здоров'я

На первинному рівні медичну допомогу жителям району надає районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги, на утримання якого у 2016 році використано 9 млн. 715 тис. грн.коштів районного бюджету та власних коштів 1млн.158 тис.грн.

На забезпечення лікувальними засобами пільгової категорії населення району виділено 159,2 тис. грн, для проведення діагностики інфікованості дітей на туберкульоз придбано туберкулін на суму 90,6 тис.грн., вакцини проти грипу на суму 57,8 тис.грн.

Придбано наркотичних препаратів для онкохворих на суму 164,8 тис.грн.

За рахунок субвенції в сумі 54,9 тис.грн., виділеної сільськими радами, придбано медичне обладнання в амбулаторії сіл Городківка, Голубече, Жабокрич, Вербка. Проведено  поточні ремонти на ФАПах та амбулаторіях на суму 25,2 тис. грн сіл Гарячківка, Заболотне, Леонівка, Красносілка.

Розпочато  капітальний ремонт системи опалення за рахунок субвенції сільської ради с. Голубече. Розроблено проектно-кошторисну документацію на суму 8,8 тис. грн.

Крижопільська окружна лікарня інтенсивного лікування надає вторинну медичну допомогу на амбулаторному та стаціонарному етапі.

Цього року  цілісний майновий комплекс лікарні інтенсивного лікування передано у власність громади Крижопільського району.

Стаціонарну допомогу отримало 7,4 тис. хворих.

В проектних пропозиціях щодо реформування галузі охорони здоров'я  на базі Крижопільської лікарні буде створена багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування І рівня, оскільки матеріально-технічна база і рівень фахівців дозволяють це зробити.

Культура

На поліпшення матеріально-технічної бази закладів культури району затрачено  1млн. 169,0 тис. грн., в тому числі субвенція на розвиток окремих територій – 200,0 тис. грн., кошти від грандових проектів – 118,0 тис. грн.

Проведено найбільші обсяги  поточних ремонтних робіт у Кісницькому та Вербському будинках культури - на 211 тис.грн. та 200 тис.грн. Комп’ютеризовано 16 сільських бібліотек. Для школи естетичного виховання селища придбано стільці на суму 90 тис. грн.

Забезпечено умови для творчого розвитку особистості, підвищення культурного рівня, дозвілля та естетичного виховання громадян району.  

Основними пріоритетами в галузі  культури залишаються :

- продовження проведення поточних та   капітальних ремонтів;  

 - збереження та розвиток мережі закладів культури;

- поліпшення пам’ятко-охоронної роботи;

- забезпечення якісного мистецького дозвілля населенню району;

- продовження проведення обмінних концертів-звітів між селами району  «Село селу, як вдячність за людські скарби, як шана патріотам», шашкових та шахових турнірів, творчо-спортивних та військово-патріотичних заходів за основною тематикою «Ми прагнемо миру на землі!».

Аналіз роботи у 2016 році дає підстави для оптимізму, впевненості у можливостях крижопільчан зробити більше, планувати ряд проектів, реалізація яких  досить потужно вплине на подальший розвиток району, забезпечення життєдіяльності його жителів. 

Насамперед, плануємо завершити проекти, реалізація яких розпочата у 2016 році. Це:

- реконструкція системи теплопостачання  середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня №1 смт Крижопіль з встановленням блочно-модульної  котельні потужністю 800 кВт;

- реконструкція приміщень ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 смт Крижопіль (І черга - покрівля);

Пріоритетними в поточному році залишаються питання впровадження  енергозберігаючих заходів, якими будуть охоплені навчальні заклади (Крижополя, Городківки, Жабокрича та ін.), заклади охорони здоров’я (Крижопільської ОЛІЛ, поліклініки ЦПМСД) та культури (районний та Вільшанський будинки культури)

В охороні здоров’я будуть продовжені роботи щодо поліпшення її матеріально-технічної бази. Передбачається придбання нового реамобіля та  низки діагностичного та лікувального обладнання для лікарні інтенсивного лікування те первинної ланки.  

У розвитку спорту – подальша реконструкція спортивної школи в Крижополі, будівництво спортивних майданчиків зі штучним покриттям у базових школах району. Серед самих амбіційних планів, основу якого маємо намір закласти цьогоріч – спорудження в Крижополі та Городківці басейнів.

Пріоритетом у діяльності районної влади залишається забезпечення якісною питною водою мешканців району, зокрема районного центру та сіл Городківка, Вербка, Красносілка, Леонівка, а також продовження ремонту доріг державного та комунального значення, впровадження заходів, спрямованих на поліпшення екологічного стану.

Ряд проектів уже подано на фінансування до державного фонду регіонального розвитку.