A A A

Уряд проводить заходи щодо спрощення процедури призначення та надання населенню субсидії

Черговим кроком спрощення процедури  призначення субсидії є прийняття Кабінетом Міністрів України постанови № 475  від 26.06.2015 року «Про спрощення порядку призначення та надання населенню житлових субсидій».

Для призначення житлової субсидії особі (одному з членів сім’ї, які зареєстровані у житловому приміщенні, та на якого відкриті особові рахунки в житлово-комунальних організаціях, а це РЕМ, водоканал та інше) достатньо надати заяву та декларацію, решта даних, необхідних для призначення субсидії, збирають спеціалісти управління соціального захисту.

Постановою № 475 внесені змінені у декларацію, згідно якої  вже не потрібно вказувати дані про розмір доходів, однак необхідно вказати вид доходу та джерело (установу, підприємство чи організацію) з якого отримані доходи.  Також відмінені штрафні санкції за допущені громадянами помилки.

До сукупного доходу сім’ї не враховуються сплачені особою аліменти, доходи від розміщення депозитів, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які приймають безпосередню участь в антитерористичних операціях, допомога громадських та благодійних організацій, допомога на поховання, одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форм власності.  

Нові зміни відкривають можливість призначати субсидію на основі вказаних людиною доходів не за календарний рік, як це було досі, а за попередні три місяці. Це крок до більшої оперативності у визначенні розміру субсидії на основі актуальних доходів громадян. Це більшу чергу стосується тих людей, які, наприклад, протягом 2014 року працювали, а у 2015 році вийшли на пенсію, в цьому випадку доход береться за 3 останні місяці перед зверненням за субсидією, при цьому до заяви та декларації надаються довідки про доходи за ці місяці.  

Нагадуємо, що для працездатних осіб середньомісячний дохід яких протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на такий період, у розрахунок субсидії за кожний місяць зазначеного періоду включається місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Якщо людина звертається за призначенням субсидії на скраплений газ, тверде паливо  та житлово-комунальні послуги (електроенергію, воду та інше) субсидія призначаеться на календарний рік, тобто до 31.12.2015 року. При зверненні за призначенням субсидії на житлово-комунальні послуги, а це - електроенергія, природній газ, водопостачання та інше, субсидія призначаеться  на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням і розраховується посезонно: на опалювальн ий сезон – з 01 жовтня по 30 квітня; на неопалювальний сезон – з 01 травня по 30 вересня.

З жовтня цього року починається друга хвиля звернень за призначенням житлової субсидії. Працівники пошти в кожну домівку рознесуть заяви та декларації для призначення субсидії. В основному це стосується тих сімей, які звертаються за призначенням субсидії на природній газ (опалювальний період).  Хочеться звернути увагу на те, що якщо Ви звернулись за призначенням субсидії після першого травня 2015 року, то писати другий раз заяву Вам не треба. Повторюємо, що на тверде паливо субсидія призначається на календарний рік, а на опалювальний період перерахунок буде зроблено автоматично, згідно наданих документів.

У цьому  році  відділом з прийому громадян управління соціального захисту населення прийнято більше 2800 заяв та декларацій на призначення субсидії, а це у 2 рази більше ніж у попередньому році. Призначено вже більше ніж 90% справ. Станом на 01.09.2015 року  сума нарахованих субсидій по скрапленому газу та твердому паливу складає 2362,4 тис. грн., вже виплачено 907,1 тис. грн. Але є заборгованість з виплати субсидії (готівкою), яка  складає більше ніж 1450 тис. грн. 

Зразки заповнення заяви та декларації по субсидії

Начальник управління соціального

захисту населення райдержадміністрації          В. Дерев’янчук