A A A

Засідання робочої групи з питань детінізації економіки району

06.07.2018 року у райдержадміністрації відбулося засідання робочої групи з питань детінізації  економіки району. Мета - подолання проявів тінізації у господарському секторі району, які заважають ефективному соціально-економічному розвитку, порушують права громадян про працю, погіршують їх соціальну захищеність, впливають на зменшення надходжень до бюджету податків і зборів, погіршують економічні показники.

У засіданні робочої групи взяли участь - окрім її членів - голова районної державної адміністрації Валентин Панчук, представники засобів масової інформації.

Начальник управління регіонального розвитку райдержадміністрації Світлана Тищук представила присутнім попередній аналіз сум сплаченого податку на доходи фізичних осіб за перше півріччя 2018 року порівняно з аналогічним періодом 2017 року сімнадцятьма підприємцями району, сума сплаченого податку у яких є значно меншою. Відповідно до цього, на наступне засідання даної буде представлено План спільних дій з питань детінізації доходів громадян та зайнятості населення у Крижопільському районі.

Також присутні мали змогу ознайомитись з порівняльним аналізом галузевих показників рівня середньої заробітної плати по району, області та по Україні.

«Слід відмітити значне перевищення показника середньої заробітної плати по сільському та лісовому господарствах в районні над аналогічним показниками по області та по Україні.

Однак маємо значне відставання рівня середньої заробітної плати у фермерських господарствах, у сфері будівництва, торгівлі, транспорту і зв'язку. Все це уже може говорити про тінізацію економіки у даних сферах, необхідності впровадженні заходів щодо легалізації заробітної плати та зайнятості населення.

Комісійно було прийнято рішення про включення до Плану спільних дій всіх структур щодо детінізації доходів громадян та зайнятості населення обов’язково таких пунктів:

  1. Проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед суб’єктів господарювання – роботодавців та населення щодо негативних соціальних наслідків нелегальних трудових відносин.
  2. Здійснення моніторингу щодо суб’єктів господарювання, які виплачують заробітну плату менше мінімального рівня заробітної плати та кількості працівників, які отримують таку заробітну плату.
  3. Забезпечення функціонування при органах виконавчої влади та місцевого самоврядування телефонів «гарячих» ліній з питань дотримання законодавства про працю.
  4. Комісійного визначення переліку підприємств району на проведення інспекційних відвідувань даних підприємств мобільними групами при управлінні держпраці у Вінницькій області.

Провів засідання робочої групи її голова - перший заступник голови райдержадміністрації Валентин Пастушенко. Наступне засідання заплановано провести 11.07.2018 року о 10 годині в райдержадміністрації.